Kuidas Kätlinist sai kinnisvaramaakler?

Lumen KinnisvarabürooBlogiKuidas Kätlinist sai kinnisvaramaakler?

Tegelikult on minu lugu väga lihtne. Iga vaba hetke veetsin KVd scrollides. Ehk siis, ma ei huvitunud Facebookist ega muust, vaid vaatasin kortereid, unistasin majast ja otsisin maatükke. Nähes, kui kehvasti olid tehtud kuulutused ja pildid, teadsin, et mina suudan paremini.


Olles aastaid klassikaline KV scrollia ja ühtlasi 6 kuuse beebiga kodune, tekkis mul võimalus kandideerida abikaasa tuttavate juurde maakleriks. Kusjuures, paljudest KV scrolliatest on saanud hiljem maaklerid. Lumen Kinnisvarabüroo oli just selle hetkel otsimas endale uusi koostööpartnereid ja minu mentoriks sai Ranno Kalda. Minu õnnetuseks olid teised alustanud nädal varem ja läbinud koolitused, mina pidin suuresti ise hakkama saama ja õppima teiste kõrvalt.

  • SV 6417 2 | Lumen Kinnisvarabüroo

Ma kujutan ette, et Ranno mulle väga palju ootusi peale ei pannud, kuna mul oli ju 6 kuune beebi ja abikaasa tööl. Nii käiski laps minuga igal pool kaasas, olles kontoris turvahällis lõunauinakut magamas, flaierite jagamisel kärus või siis kohtumise ajal töötavas autos. Võimalusel muidugi isaga kodus. Minu motoks oli tol hetkel ja on ka praegu „Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab“.

Mäletan selgelt oma esimest kohtumist kliendiga, kes soovis müüa maja. Olin talle teinud valmis turuanalüüsi, valmistanud ennast vaimselt ette ja siis põrunud igal võimalikul viisil. Õnneks oli mul kaasas Ranno, kes aitas, kui hätta jäin. Olen elu jooksul kaitsesin kolm lõputööd (gümnaasiumi ja kaks ülikooli) ja tean, mida tähendab avalik esinemine. Tavalised olen suutnud need läbi viia täieliku enesekindlusega ja saanud selle eest ka kiita, kuid sel hetkel valdasin ma teemat 110%. Nüüd, olles täiesti uues keskkonnas ja poolikute teadmistega, värises mu hääl ja käed nii kõvasti, et oleksin vajunud teiselt korruselt keldrisse. Just sel hetkel sain ma aru, et ma pean saama rohkem teadmisi ja kogemusi, et usaldusväärselt mõjuda.

  • beautiful business woman working home multi tasking freelance motherhood concept | Lumen Kinnisvarabüroo

Sellest hetkest alates suunasin oma tähelepanu üürikorterite vahendusele, see andis mulle võimaluse leida kliente, koguda teadmisi ja kliendibaasi. See tuli mul väga hästi välja ja olen tänulik oma klientidele, kelle korterid on mul siiani portfellis.


Sealt edasi tulid esimesed tehingud korterite ja majadega. Kuid endiselt tundsid, et midagi on justkui valesti. Siht oli, kuid rabelesin mitmel rindel teadmata, kuhu jõuda soovin, kuni suunda näitava couchinguni, mille büroo mulle määras. Alles seal sai mulle selgeks, mis on minu tõeline kirg kinnisvara maastikul.

  • laanetee paarismajad 011 | Lumen Kinnisvarabüroo

Haaslava külas oleme perega tegutsenud juba mitmeid aastaid ja sinna ehitasime ka oma maja. See kiirelt arenev piirkond on mulle südamelähedane ja paistab, et ka teistele. Kõrvaltänavale valmisid uued krundid era- ja paarismajadele ning ridaelamutele. Olles ise aktiivselt ehitusega kuris ja omades teadmisi müügist ning kinnisvarast, ühildasin need kõik ja minu sihtrühmaks saigi uusarendused. Võin uhkusega öelda, et see on minu kodu, minu piirkonda ja siin tunnen ma ennast nagu „kala vees“.


Viimase aastaga olen omandanud suurel hulgal uusi teadmisi, saanud palju toredaid tuttavaid nii klientide kui ehitajate seas ja loodan, et nad on ka minuga rahule jäänud.


Suurima hea meelega jagan oma teadmisi ka teiega kui uusarendustele spetsialiseerunud kinnisvaramaakler.

  • young happy woman her husband signing agreement with insurance agent during meeting | Lumen Kinnisvarabüroo

Võta meiega ühendust