Laenu taotlemine kinnisvara ostuks – kuidas seda teha?

Lumen KinnisvarabürooBlogiLaenu taotlemine kinnisvara ostuks – kuidas seda teha?

Üks populaarsemaid teemasid läbi aja ikka ja jälle olnud, kas kinnisvara osta või üürida? Selle teema aktuaalsus ei ole kadunud ka tänasel päeval. Eriti kui ümber ringi on üpris segased ajad, hinnad tõusevad märgatavalt, kuid palgad seejuures mitte nii kärmelt.

Kas kinnisvara osta või üürida?
Seega ei saada üle ega ümber küsimusest – kas kinnisvara osta või üürida? Ütleme ausalt, meie ei saa sulle ühte õiget ja ammendavat vastust sellele küsimusele anda. Neid muutujaid, millele tuleb mõelda, on tohutult palju. Kuid kui soovid teada, kas tegemist oleks hea investeeringuga ka tulevikule mõeldes, võta meiega ühendust!

Kinnisvara ost laenuga.
Kui oled aga teinud otsuse, et ostad kinnisvara laenuga, soovime sulle jagada mõningaid näpunäiteid. Järgnevalt räägime lähemalt, kuidas ja kust alustada laenamise protsessiga, et endale uus kodu soetada.

  • MG 6520 | Lumen Kinnisvarabüroo

Kust alustada, kui soovin kinnisvara osta laenuga?
Kui peas on pikemat aega olnud mõte, et tahaks uut kodu soetada ning oled ka pikemat aega turgu jälginud, siis tuleks juba kohe anda sisse laenutaotlus. Miks? Laenutaotluste menetlemiseks võib erinevates pankades kuluda nädalaid. Kui silma jäänud kinnisvaral on aga ka teisi huvilisi, võib just see aeg olla määrav, et sa jääd sellest ilma.
Oletame, et leidsid endale sobiva korteri/maja, avaldad müüjale soovi kinnisvara osta, kuid pole veel pangale taotlust esitanudki. Mõnikord veab ja müüja on nõus ootama. Teinekord tuleb aga uus huviline, kellel on panga poolt juba roheline tuli antud ning nad saavad kohe edasi liikuda. Ise müüjana sooviksid esimesel võimalusel kinnisvara müügitehingu sooritada. Seega ka sina ise pigem ei ootaks, vaid müüksid kohe. Ent kui müüja on ikkagi nõus ootama, siis on sul aega rahulikult pangaga suhelda. Nädala möödudes võib sulle pangast vastus, et mingil põhjusel ei ole võimalik laenu väljastada. Tänu sellele on müüja oma potensiaalsetest ostjatest ilma ning ka sinu lootused omale seda kodu soetada on purunenud.

  • house isolated field | Lumen Kinnisvarabüroo

Tee kohe pangale kinnisvara laenutaotlus.
Niisii kui on kindel soov osta, siis enne kinnisvara välja valimist soovitame teha kohe pankadesse taotlused. Nad küsivad küll ka välja valitud kinnisvara linki, kuid saad sinna lisada kasvõi umbkaudselt sinu soovidele vastava kuulutuse lingi. Nii saad aimu, kui palju kinnisvaralaenu oled võimeline saama.
Kui sul on mõni tuttav maakler, siis tasub ka alati nõu küsida. Tihti-peale teevad suuremad kinnisvarabürood koostööd ka erinevate pankadega. Mõnest pangast saab laenulepingu tasuta, mõnes 50% lepingutasu soodustust. Vahel vastavad pangad sinu kinnisvara laenutaotlusele isegi kiiremini, kui laenutaotlusse märkida büroo poolt saadud sooduskood.

  • front view finance business elements assortment | Lumen Kinnisvarabüroo

Kodulaenu taotlemine internetist.
Kodulaenu taotlemisel läbi arvuti peaksid välja otsima enda igakuised väljaminekud erinevatele järelmaksudele, laenudele või liisingutele. Kõik pangad uurivad, kui suured summad ja kuhu need igakuiselt liiguvad.

Pane tähele, et kui sul on võetud kiirlaen, siis võib see mõnedes pankades olla kodulaenu saamisel takistuseks. Samuti tuleks teha ka enda pangast viimase kuue kuu väljavõte panga poolt digiallkirjastatud dokumendina. Olenevalt ostu eesmärgist soovitakse laenu taotleda koos kaastaotlejaga. Selleks sobib siis kas abikaasa, elukaaslane või vanemad, kui nad on selleks oma nõusoleku andnud. Sellepärast soovitame alati kodulaenu taotlused esitada kõikidesse pankadesse. Igal pangal on oma intressimäär ning erinevad tingimused. Üldiselt on ka kõik laenupakkumised erinevad ning juhtumipõhised, sõltuvalt igakuisest sissetulekust ning varasemast maksekäitumisest.

  • business team present professional investor working new startup project finance meeting | Lumen Kinnisvarabüroo

Kinnisvara ostmine laenuga ja eksperthinnang.
Kui esialgne vastus on pangast olemas, siis edasi nõutakse soetatava kinnisvara kohta eksperthinnangut. Tihtipeale, kui kinnisvara on müügis maakleri poolt, tasub seda tema käest uurida. Põhjus on selles, et maaklerid teevad koostööd enda büroos olevate hindajatega või mõne teise firma ekspertidega. Nii saad kinnisvara eksperthinnangu soodsamalt. Kinnisvara eksperthinnangu saamisele võib kuluda 1-2 nädalat. Olenevalt sellest kui pikad järjekorrad on hindajatel ning kui pädevad on nad hindamisakti vormistamisel.

Mida teha, kui kinnisvara eksperthinnang on väiksem kui ostetav kinnisvara?
Tasub arvestada kindlasti ka sellega, et eksperthinnang võib tulla väiksem, kui müügis oleva kinnisvara hind. Oletame, et soetatava kinnisvara hind on 150000€ ning hindamisakti väärtu on 145000€, siis pead hinnast kas 5000€ maha kauplema või lisaks veel omafinantseeringule selle vahe ise oma vahenditest kinni maskma.

  • young couple using touchpad with insurance agent while making loan repayment plan during meeting | Lumen Kinnisvarabüroo

Kui suur on kinnisvara ostu omafinantseering?
Kinnisvara soetades pangalaenuga peab olema ka omafinantseering. Selle suurus oleneb tagatiseks pandava kinnisvara väärtusest, hulgast ning samuti ka soetatava kinnisvara kaugusest suuremast linnast. Enamasti jääb omafinantseeringu suurus 20%-35% vahemikku. Ehk kui soetatav kinnisvara maksab 100000€, siis omast taskust peaks juurde panema vahemikus 20000 – 35000 eurot.
Kui omafinantseeringul rahast puudu, siis on võimalik ka paljudel inimestel seda summat vähendada KredExi abil.


KredExi käenduse saamiseks pead kuuluma ühte järgnevasse sihtrühma:
– noore pere sihtrühm,
– noore spetsialisti sihtrühm,
– lasterikka pere sihtrühm,
– maapiirkonnas eluaseme ostja või rekonstrueerija sihtrühm,
– Kaitseväe või Kaitseliidu veterani sihtrühm
– või tagastatud eluruumis elava üürniku sihtrühm.


Täpsema info rühmadesse kuulumise kohta leiad KredExi kodulehelt!

  • house bills elements arrangement | Lumen Kinnisvarabüroo

Kinnisvara laenu soovi korral on sulle abiks laenuhaldur
Terve laenamise protsessi vältel on olemas ka igal inimesel laenuhaldur, kelle käest saab lisainformatsiooni küsida. Samuti võid julgelt nõu küsida ka meie maakleritelt, kes on oma töö jooksul kindlasti kokku puutunud paljude erinevate olukordadega. Samuti oskame me kogemustest soovitada ka soodsamaid lahendusi. Ära unusta küsida ka ostu korral sooduskoode.

Edukaid oste soovides!
Lumen Kinnisvarabüroo

  • koostoopangad | Lumen Kinnisvarabüroo

Võta meiega ühendust