Üürida või osta? Tartu ülikooli õpinguteks korteriotsingute dilemma.

Lumen KinnisvarabürooBlogiÜürida või osta? Tartu ülikooli õpinguteks korteriotsingute dilemma.

Tartu on tuntud kui üks Eesti populaarsemaid ülikoolilinnu, kus paljud noored soovivad jätkata oma õpinguid. Kui ka sina oled sammumas Tartusse ülikooli, siis seisab ees üks oluline otsus: kas eelistada üürida või osta endale päris oma kodu? Mõlemal valikul on omad plussid ja miinused ning see sõltub peamiselt sinu isiklikest vajadustest ja eelistustest.

Üürikorter pakub eelkõige paindlikkust, kui pole veel täielikult selgeid plaane Tartus viibimiseks pikaajaliselt. Tartus on saadaval üürikortereid erinevates piirkondades, mis võimaldab leida sobiva elupaiga ilma pikaajaliste kohustusteta.

Mis puudutab üürihindu 1-2 toalistes korterites, siis need võivad varieeruda sõltuvalt asukohast ja korteri seisukorrast. 2023 seisuga, jäävad üürihinnad Tartus keskmiselt vahemikku 300-600 eurot kuus. 1-toalise korteri üür võib olla umbes 300-400 eurot, samas kui 2-toaliste korterite üürihinnad võivad ulatuda 400-600 euroni kuus.

  • mitteavalik müük

Teine võimalus on osta korter, mis võib osutuda pikaajaliseks investeeringuks. Kui soov on jääda Tartusse pikemaks ajaks või kui oled huvitatud kinnisvarasse investeerimisest, võib korteri ostmisel olla oma eelised.

Korteri ostmisega kaasnevad ka teatud kulud, sealhulgas ostuhind, laenu tagasimaksed, kommunaalmaksed ja hoolduskulud. Kuid pikemas perspektiivis võib korteri ostmine osutuda rahaliselt soodsamaks võrreldes pikaajaliste üürikuludega.

Mis puutub müügihindadesse 1-2 toalistes korterites Tartus, siis need varieeruvad sõltuvalt piirkonnast, korteri seisukorrast ja muudest teguritest. 2023. aasta seisuga liiguvad hinnad vahemikus 50 000-120 000 eurot. 1-toalise korteri müügihinnad võivad jääda umbes 50 000-80 000 euro piiridesse, samas kui 2-toaliste korterite müügihinnad võivad ulatuda umbes 70 000-120 000 euroni.

Lõpliku otsuse tegemisel peaksid kaaluma oma eelistusi, tulevikuplaane, finantsolukorda ning üldist elustiili. Soovitan uurida kohalikku kinnisvaraturgu, konsulteerida finantsnõustajaga ja kaaluda oma vajadusi põhjalikult enne otsuse langetamist. Olgu see siis üürikorter või korteriost. Tartu on kindlasti põnev koht ülikooliõpinguteks ning sobiva elukoha leidmine on esimene samm unustamatu ülikoolikogemuse suunas.

  • SV 4258 | Lumen Kinnisvarabüroo

Võta meiega ühendust