Ranno Kalda

Lumen KinnisvarabürooInimesedRanno Kalda

Kinnisvaramaakler Ranno Kalda

Juhatuse liige / Müügijuht

Kinnisvaramaakler: KMR 35272

ranno@lumenkv.ee+372 5342 6301

Kinnisvaramaakler Ranno Kalda

Nagu ikka on iseennast kõige raskem iseloomustada. Mõne aasta eest oleksin kirjeldanud ennast kui introverti, iseloomult rahulik ja tasakaalukas, kuid kinnisvaratöö on näidanud, et vahel tuleb olla ka agressiivne ja piisavalt julge. Varasemalt olen tegelenud põllumajanduse ja telesubtiitrite tõlkimisega, töötanud turbafirma projektijuhina ja tarkvarafirma müügiesindajana. Pärit olen ma Võrumaalt, ent praegu elan ja töötan Tartus. Kuid see ei tähenda, et side maapiirkonnaga oleks kadunud. Nimelt lisaks linnakorteritele ja –majadele moodustab valdava osa minu portfellist just maakohad ja talud, seetõttu veedan tihti nädalavahetused just Lõuna-Eestis enda talus ning käin klientidele teiste majapidamisi tutvustamas.

Miks sa alustasid kinnisvara vahendamisega?

Nii nagu paljud minu kliendid, pidin ka mina paar aastat tagasi oma esimese kinnisvara müüma ning tagantjärele tarkusena oleksin saanud teha palju asju teisiti, mis oleksid mulle ka rohkem tulu toonud ja aega säästnud. Kuid see, et ma just kinnisvara vahendamise juurde sattusin, oli tegelikult juhuslike asjade kokkulangemine nagu elus ikka… Nimelt olin kolinud just Tartusse, eelmisest töökohast tüdinenud ja ootasin võimalust, et rutiinist välja murda. Ma alustasin praktikat Epicenteri kinnisvarabüroos ning praegu olen osanik Lumen Kinnisavarabüroos. Nüüdseks olen vahendanud kokku rohkem kui poolsadat müügitehingut ja usun, et olen leidnud elus just selle ala, millega soovin ka edaspidi tegeleda.

Millised on sinu tugevused kinnisvara müümisel?

Üldjuhul inimesed müüvad ja ostavad kinnisvara paar korda elu jooksul ja seetõttu usun, professionaalne maakler aitab seda protsessi kiirendada ning pakkuda igale osapoolele kindlust. Seetõttu üritan alati kaitsta nii müüja kui ka ostja huve, et mõlemad jääksid tehinguga rahule. Kuna tänapäeval on maaklerteenus muutunud ka nö mugavusteenuseks, siis ennekõike seda soovingi oma klientidele pakkuda – kiirus, täpsus ja mugavus.

Mis on sinu hobid?

Hobid, hobid, hobid… Tegelikult muutuvad need iga aastaga. Kui nooremana tegelesin palju lumelauasõidu ja suusatamisega, siis nüüdseks on need asendunud rohkem tennisemängu, piljardi ja jooksmisega. Mõnes mõttes on ka kinnisvara minu suurimaks hobiks saanud, sest see töö viib mind erinevatesse kohtadesse üle kogu Eesti ja võimaldab mul kohtuda väga paljude erinevate inimestega, kellega ma muidu poleks tutvunud.

Miks peaksid kliendid sinuga koostööd tegema ja usaldama oma kalleima vara müügi just sulle?

Usun, et olen nende kolme kiire ja põneva aasta jooksul tõestanud, et inimesed võivad mind usaldada, kuna just see on tegelikult kinnisavaratehingu puhul üks tähtsamaid asju. Usalda, aga kontrolli, et ostetav kinnisvara vastaks ootustele ja poleks varjatud puudustega. Usalda, aga kontrolli, et ostja suhtub müüja kodusse heaperemehelikult. Usalda, aga kontrolli, et kõik dokumendid oleksid korras. Ehk siis nagu kõige muuga elus… usalda, aga kontrolli – just seda ma aitangi oma toredatel klientidel teha.

Tutvu ka teiste inimestega

Võta meiega ühendust